YUKARI

İNSAN KAYNAKLARI


Özel Medi-Tech Hastanesi İnsan Kaynakları Servisi'ne hoş geldiniz. Öncelikle sizlere iş başvurularınız boyunca faydalı olacağına inandığımız küçük bilgiler vermek istiyoruz:

I) Şirketler Neyin Peşinde?
Tabiki en başta işlerini istenen şekilde yapacak, işini yaparken katkılarda bulunacak birilerini işe almanın peşinde. Bunun için de birçok seçim kriteri belirlenmiştir.
Şirketlerin eleman seçim kriterleri ihtiyaçlarına, işin doğasına ve organizasyon yapılarına göre değişir. Bu değerlendirme sürecinde, adayın kişisel özellikleri, eğitimleri kadar önemlidir. Hatta bazen kişisel özellikler, adayın aldığı eğitimden daha önemlidir.
Şirketler adaylarla görüşürken adayın, pozisyonun gerektirdiği görevleri başarıp başaramayacağını araştırırlar. Şirketler ve yöneticiler, iş görüşmesi boyunca şu özellikleri değerlendirmeye çalışırlar.
¬Kişilik: Kendine güven, hedef belirleme, güçlerin değerlendirilmesi, heyecan, soğukkanlılık, ağırbaşlılık, güleryüzlülük, esneklik, espri anlayışının öğrenilmesi.
¬Olgun davranma ve yargı yürütme (muhakeme) yeteneği.
¬İletişim becerileri: Diğer kişilerle etkileşim yeteneği, sözlü ve yazılı iletişim becerileri
¬Liderlik potansiyeli: İşi ve insanları yönlendirme becerisi. Sosyal aktivitelerde ve işi yaparken gösterilir.
¬Başarı örnekleri: Öğrencilik hayatınızdaki ve iş deneyimlerindeki belirgin başarılar. Bunların meydana geliş biçimleri.
¬Problem çözme ve analitik yetenek: Problemlere yaklaşım ve çözüm tarzı. Problemi parçalara bölerek çözme becerisi.
¬Mesleğe ilgi ve meslek bilgisi.
¬İş ahlakı: Sorumluluk alma, taahhütlerini yerine getirme.
¬Görünüm: Kıyafet, çekidüzen, davranışlar, tavırlar, oturup kalkma.

II) İş Görüşmesinin Amaçları
İş görüşmesi, şirket ya da işveren ile aday arasında, belirli bir pozisyon için yapılan karşılıklı bilgi alışverişidir.

İş görüşmesinin amaçları şöyle sıralayabiliriz:

¬Şirkete verdiğiniz özgeçmişte yer almayan ya da görülemeyecek, ancak sizi tanıtacak ve kariyerinize yön verecek ek bilgilere ulaşmak.
¬İşverene, şirketin ve işin özelliklerine göre, sizin kişiliğinizi ve davranışlarınızı değerlendirme ve karşılaştırma imkanı vermek.
¬Şirket ve iş hakkında başka kaynaklardan alamayacağınız bilgileri elde etmenizi sağlamak.
¬Size ve işverene ilerleyen aşamalarda olası bir işe alma için görüş alışverişi yapma olanağı vermek.


Aşağıdaki listede "Kapasite arttırımlarımızda değerlendirilmek üzere" kabul ettiğimiz başvuru alanları listelenmiştir.

Kariyer Servisimizde Süreçler Nasıl İşlemektedir?
1) Kariyer servisimizde CV (Öz Geçmiş) kaydınız yoksa "KAYIT" linkine tıklayarak kayıtlanıp CV oluşturunuz. E-Posta adresinizi girerken BÜYÜK HARF ve TÜRKÇE KARAKTER kullanmayız. Kayıt işleminizin tamamlanması için, kayıt işlemi sırasında girmiş olduğunuz e-posta adresinize otomatik onay mesajı gönderilecektir. Gelen mesajdaki linke tıklayınız. Şayet e-posta adresiniz hotmail,windowslive vb bir adres ise mesajın önemsiz/gereksiz postalar klasörüne düşmüş olup olmadığını kontrol ediniz.

2) Kayıt ve onay işlemini tamamladıktan sonra, "GİRİŞ" linkinden sisteme giriş yapınız.

3) Hedeflerinizi belirledikten sonra mesleğinize ve hedeflerinize en uygun pozisyona başvuru işleminizi gerçekleştiriniz. Unutmayınız ki her bir birey yalnızca tek bir pozisyona başvuru yapabilir. Sistem ikinci bir pozisyona başvuru yapmanıza izin vermeyecektir.

4) Başvurular günlük olarak ilgili birim yöneticileri tarafından takip edilmektedir. Öz geçmiş, iletişim bilgilerinizde değişiklik olduğu takdirde güncelleyiniz ve öz geçmişinizi eksiksiz olarak doldurunuz. Personel İhtiyacı durumunda birim yöneticileri kariyer servisimizde yer alan en uygun adaylarla iletişime geçeceklerdir.

5) Uygun görülen adaylar başvurulan pozisyonla ilgili komisyon tarafından mülakata alındıktan sonra başvurdukları pozisyona göre bireysel yetenek, mesleki yetenek vb testlere tabi tutulabilirler.

Işıltılı bir kariyeriniz olması dileğiyle...

Kapasite Arttırımlarımızda Değerlendirilmek Üzere Başvuru Kabul Edilen Birimlerimiz

(Başvurular yalnızca web sitemiz üzerinden kabul edilmektedir.)
¬HEMŞİRE