YUKARI

Kulak Burun Boğaz Hastalıkları

Bölüm Doktorumuz:
Op.Dr. Arif Bilge

     Hastanemiz, Kulak Burun Boğaz Hastalıkları bölümünde, vücudun üç temel duyusunu sağlayan organlarda oluşabilecek fonksiyon bozuklukları ve hastalıkları teşhis- tedavi ve izleme amacına yönelik kaliteli sağlık hizmetleri sunulmaktadır. Bölümümüzde, modern teknolojik donanım desteği ile yapılan çalışmalar; tıbbi, etik ve akademik açıdan en üst düzeyde yürütülmektedir.
Yaşam kalitesini bozan ve hastaları oldukça sıkıntıya sokan, burundan nefes alma bozuklukları ile seyreden birçok hastalığın tanı ve tedavisi, başarıyla ve büyük bir tecrübe birikimi ile gerçekleştirilmektedir. Ayrıca hastanemizdeki modern odyoloji departmanının desteği ile, tanısı konan, işitme bozukluğu olan hastaların tedavisi ve rehabilitasyonu planlanmaktadır.

ENDOVİZYON (Görüntülü Muayene)
      Polikliniklerimizde kulak-burun-boğaz ile tüm muayeneler modern aletlerle yapılmaktadır. Görüntülü muayene sistemi ile hem hastaların muayeneleri klasik muayene sistemi ile hem hastaların muayeneleri klasik muayene yöntemlerine göre daha detaylı yapılabilmekte hem de hastalara mevcut hastalıkları gösterebilmektedir. Kulak hastalıkları, ses kısıklığı, yutma güçlüğü, burun eti, kemik eğriliği ve sinüzit hastalıkları çocuklarda geniz eti varlığı görüntülü muayene sistemi ile araştırılmakta ve tanı konmaktadır. Endovizyon sistemi bu hastalıklarda endoskop denilen ve bunun içine sokulan bir kamera aracılığı ile monitörden görerek ameliyat yapmaya imkân verilmektedir.

ENDOSKOPIK BURUN KEMİĞİ AMELİYATI : Burun içinde var olan veya kemik eğriliklerini görerek düzeltme ameliyatlarıdır.

ENDOSKOPIK SİNÜZİT AMELİYATLARI : Sinüzite yol açan asıl faktör düzeltilip, diğer sağlam bölgelere dokunulmaz. Sinüslerin tıkalı olan ağızları açılır ve içi temizlenir.

ENDOSKOPİK BURUN ETİ (polip)AMELİYATLARI : Tedavi edilmemiş burun alerjisi sonucunda burunda ve sinüslerde oluşan "polip" dediğimiz etlerin endoskop ile görülerek temizlenmesi ame¬liyatıdır.

ÇOCUKLUK ÇAĞI KBB HASTALIKLARI : Bademcik iltihabı ve bademcik ameliyatı, geniz eti ve geniz eti ameliyatı, orta kulakta sıvı birikmesi ve kulağa tüp takılması ameliyatı, kısa dil bağı gibi.

KULAK : Akut kronik kulak iltihapları, kulak ameliyatları, baş dönmesi, kulak çınlaması, bebeklerde ve yaşlılarda işitme azlığı, orta kulak basınç rahatsızlığı, kulak kiri ve temizlenmesi, yüz felci tedavisi vb.

BURUN : Burun kemiği eğriliği ve ameliyatı, burun estetiği, sinüzit ve endoskopik sinüzit ameliyatı, burun eti (polip) ve endoskopik polip ameliyatı, alerjik burun rahatsızlığı (alerjik nezle), burun tıkanıklığı, burun kırıkları, burun kanamsı, koku alma bozuklukları vb.

BOĞAZ : Farenjit, bademcik iltihabı ve bademcik ameliyatı, horlama tedavisi, larenjit, ses kısıklığı, ses teli polip ve nodülü, yutma bozuklukları, reflü, ağız kokusu, tat bozuklukları, çene ve çene eklemi bozuklukları gibi.

BAŞ-BOYUN : Boyun kitleleri, tükürük bezi hastalıkları, gırtlak hastalıkları vb.
 
Son güncelleme: 28.07.2016