YUKARI

Yoğun Bakım Üniteleri


      Hastanemizde 7 yataklı 3.Seviye Dahili Yoğun Bakım, 6 yataklı 3.Seviye Cerrahi Yoğun Bakım ve 7 yataklı 2. Seviye Koroner Yoğun Bakım toplamda 20 yatak bulunmaktadır. Her yatakta hastaların kalp elektrosu, kan oksijen oranı, kan basıncı, vücut ısısı gibi hayati bulgularını takip edebileceğimiz birer hasta başı monitör bulunmakta ve her yatak başında birer adet solunum cihazı bulunmaktadır.
     Yoğun bakım yataklarının 2 adet ve 3. Basamak dahili yoğun bakım ve 1 adet 3. Basamak cerrahi yoğun bakım yatağı bulaşıcı hastalıkları ya da bağışıklık sistemi zayıf olan hastalıkların takip edilebileceği özel havalandırma sistemlerine sahip izolasyon odalarındadır. Ayrıca yoğun bakım ünitemizde böbrek yetmezliği olan hastalarımızın tedavisi için hemodiyaliz cihazı bulunmaktadır. İleri kalp yetmezliklerinde ve kalp krizi sonrası kalbin pompa gücünün bozulduğu hastalarda kalp desteği olarak kullanılan intraaortik balon pompamız da bulunmaktadır.
 
YENİDOĞAN YOĞUN BAKIM ÜNİTESİ
     4 Kuvöz, 1 Transport Ventilatörlü Kuvöz, 2 Isıtıcılı Açık Yatak, 4 adet Fototerapi Cihazının bulunduğu Yeni Doğan Yoğun Bakım Ünitesi Prematüre Doğumlarda veya klinik takip ve tedavi ihtiyacı olan bebeklerin her türlü yaşam desteği sağlanarak tedavilerinin yapıldığı ileri takip ve izleme imkânlarına sahip bir ünitedir.
 
Son güncelleme: 29.07.2016