YUKARI

Göz Hastalıkları

Bölüm Doktorumuz:
Op.Dr. Mehmet Akçay

     Tıp teknolojisini yakından takip eden konforlu ve ferah bir ortamda hizmet veren Göz Sağlığı ve hastalıkları bölümümüzde, içinde bulunduğumuz bilimsel teknolojik çağda her yeniliği ve ilerlemeyi günü gününe takip etmekteyiz. Hastane çatısı altında bilimsel, emniyetli, iyi tedavinin yanı sıra, güler yüz sıcak yaklaşım, güven ve kaliteli hizmet sunmaktayız. Bu çatı altında göz sağlığı ile ilgili sorunlarınıza ve sorularınıza cevap bulacağınıza inanıyoruz. Teknolojinin bize sunduğu çağdaş ve en yeni olanakları, yetişmiş ve bölgemizin en iyilerinden olan personelimizin bilgisi dâhilinde siz hastalarımızın hizmetine sunmak hastanemizden ayrılırken gözlerinizdeki ışıltıyı ve sağlığı görmek bizi mutlu edecektir.

•             Göz Kapağı Ameliyatları
•             Gözün Ön Bölümündeki Hastalıklar
•             Göz Tembelliği
•             Görme Siniri Hastalıları
•             Katarakt
•             Şaşılık Tıbbi ve Cerrahi Tedavisi
•             Göz Tansiyonu Tedavisi
•             Retina Hastalıkları Tanı ve Tedavisi

Göz Kapağı Ameliyatları
      Göz kapağındaki benler, siğiller lazerle dikişsiz tedavi edilmektedir. Göz kapağındaki kirpik batması olan trikiyazis, distikiyazis hastalıkları, göz kapağındaki kistler, abseler, tümörler, göz kapağının estetik ameliyatları vb. gereğinde lazerle gereğinde normal ameliyatlarla başarıyla yapılmaktadır.


Gözün Ön Bölümündeki Hastalıklar
     
Gözün delinmesini ve delinmeden göze zarar veren darbelerin oluşturduğu hastalıklar başarıyla tedavi ve ameliyat edilmektedir. Ayrıca gözde et olması diye bilinen pterjium ameliyatı başarıyla yapılmaktadır. İlaçla kontrol altına alınamayan Göz Tansiyonu (glokom) hastalarının ameliyatları lazerli, gereğinde normal ve aksesuarlı olarak yapılmaktadır. Halk arasında göze perde inmesi denen Katarakt ameliyatı en ileri teknoloji olan Fako (Dikişsiz perde ameliyatı) yöntemiyle, daha önce kullanılan gözlüklerden de kurtarılarak da yapılmaktadır. Her yaştaki şaşılık muayenesi tedavi ve gereğinde ameliyatları kliniğimizde başarıyla yapılmaktadır.


Göz Tembelliği
      Göz tembelliği, çocukluk döneminde normal bir görüş gelişmeyen gözdeki görme azlığına denir. Genellikle tek gözde meydana gelir. Sıktır ve yaklaşık her 100 kişiden 2-3 'ünde görülür. Göz tembelliğinin tedavisi için ideal zaman bebeklik dönemi veya hayatın ilk yıllarıdır. Göz tembelliğinin tedavisi için çocuğun zayıf gözünü kullanmaya zorlanması gerekir. Bu işlem genellikle sağlam göz haftalar veya aylar boyunca kapatılarak sağlanır. Zayıf gözde görme düzeltilse bile bazen bu durumu idame ettirebilmek için yıllarca kısmi bir kapama gerekebilir. Gözlük tek başına yeterli olmazsa kapama önerilir.


Görme Siniri Hastalıları
     
Göz sinirinin pek çok hastalığı vardır ve bunlarda bazısının tedavisi yapılabilir. Ancak hastalık tamamen ilerleyip siniri geri dönüşüm olmayacak şekilde kuruttu ise tedavi yönünden bir şey yapılamaz. Sadece kalan görmenin hastanın işine yarayacak şekilde rehabilitasyonu yapılabilir.


Katarakt
     
Ameliyat, cerrahi mikroskobu altında göze küçük bir kesi yapılarak gerçekleştirilir. Gözdeki kesif lensi parçalamak ve emmek için çok küçük aletler kullanılır. Lensin arka zarı yerinde bırakılır. Göz içine plastik bir lens yerleştirilir ve kesi yeri kapatılır. Cerrahi tamamlandığınızda sadece gözünüz kapatılarak gönderilirsiniz. Dikişsiz ameliyatta fakoemilsifikasyon ismi verilen bir cihaz kullanılır ve kesi yeri çok küçük olduğu için dikiş kullanılmaz.

      Gerek doğuştan, gerekse ileri yaşlarda ortaya çıkabilen katarakt; tedavi edilmediği sürece ciddi görme rahatsızlıklarına yol açabilir. Fakat gelişen teknolojiyle birlikte katarakt ameliyatı hastaneye yatmaya gerek kalmadan, dikişsiz ve narkozsuz gerçekleştirilebiliyor. MEDI-TECH Hastanesindeki ileri teknoloji, ürünü FAKO ile ameliyatlarda ve ameliyat sonrasında hasta konforu üst düzeye çıkıyor. Sizleri MEDİ -TECH'de mutlu ve sağlıklı bir hayat bekliyor.